ایده ها، فرمول ها و میانبرها برای ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

دریچهٔ خروجی آنها نیز در زیر دستگاه یا روبه روی آن قرار دارد. در ورق گالوانیزه به علت این که بر روی فلز پایه ی

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

دریچهٔ خروجی آنها نیز در زیر دستگاه یا روبه روی آن قرار دارد. در ورق گالوانیزه به علت این که بر روی فلز پایه یعنی فولاد یا آهن یک لایه از "فلز روی" قرار گرفته است، مقاومت ورق در برابر عوامل محیطی بالا است. گروه صنعتی آهن پارس با در نظر داشتن نیروی متخصص در امر خمکاری و برشکاری در خدمت مشتریان گرامی می باشد. افزایش نرخ ارز و دلار باعث میشود تا صادرات افزایشیافته و همین امر موجب میشود تا بازار داخل با کمبود این محصول مواجه شود و در نهایت قدرت خرید ورق گالوانیزه بر اساس افزایش قیمت برای خریداران داخلی پایینتر آید. به همین دلیل قیمت این محصول به صورت روزانه در آهن 1 آپدیت میشود تا مشتریان دغدغهای از این بابت نداشته باشند. آسیبپذیری بالای فولاد و آهن در برابر اکسید شدن سبب شده است تا استفاده از ورق سرد در صنایع مختلف مورد توجه قرار گیرد. پیشنهاد به مطالعه بیشتر: ورق سرد چیست و چه کاربردی دارد؟ در این زمینه با بررسی لایههای آلیاژی می توان عنوان نمود چه پوششی بهتر خواهد بود.

در چنین شرایط لایه بیرونی به طور کامل از جنس روی است، در حالی که لایههای بعدی ترکیبی از روی و آهن هستند که قسمت داخلی و عمیق همان فولاد خالص است. ظاهر ورق های سیاه مات بوده در حالی که ورق های گالوانیزه کاملا صاف، صیقلی و شفاف هستند. پس حتماً به یکپارچگی ظاهر و سطح ورق توجه ویژه ای داشته باشید. به همین منظور استفاده از ورقهای گالوانیزه رنگی که ظاهر مناسب، قیمت به صرفه، مقاومت خوب و طول عمر بالایی دارند، یکی از مهمترین دغدغههای فعالان در حوزههای مختلف به شمار میآید. همانطور که ذکر شد، طول عمر ورق گالوانیزه به پارامترهای مختلفی وابسته است اما در صورتی که مواد اولیه و ضخامت پوشش گالوانیزه ورق از کیفیت خوبی برخوردار باشند، قطعا این ورقها بهترین گزینه در حوزههای مختلف به حساب میآیند. ورقهای گالوانیزه یکی از مهمترین انواع ورقهای فلزی هستند که در حوزههای مختلفی کاربرد دارند.

با این وجود طول عمر ۲۰ تا ۳۰ سال نیز زمان بسیار قابل توجهی است و وقتی آن را با ورقهای فولادی غیر گالوانیزه که عمری نهایتاً بین ۲ تا ۱۱ سال دارند مقایسه میکنیم، ارزش آن به خوبی نمایان میشود. لذا به همین منظور واجب است که محصولات گالوانیزه به صورت دورهای و منظم مورد بازرسی قرار گیرند تا از عدم وجود شوره بر روی سطح آنها اطمینان حاصل شود. عدم استفاده از پلاستیک برای بسته بندی ورق گالوانیزه: بسته بندیهای پلاستیکی باعث حبس هوا و در نتیجه ایجاد رطوبت بر روی سطح ورق گالوانیزه شده و لذا یکی از مهمترین دلایل شوره زدن این ورقها به حساب میآیند. عدم تماس ورقهای گالوانیزه با رطوبت در مدت زمان طولانی: وجود رطوبت و آب در مجاورت ورق رنگی و گالوانیزه باعث تخریب پوشش و یا شوره زدن آن میشود. همانگونه که در بخش قبل گفتیم، روشهای متنوعی برای از بین بردن شوره زدن ورق گالوانیزه وجود دارد، اما عموما این روشها هزینهی بالایی داشته و زمان زیادی نیاز دارند. ورقهای گالوانیزه با اینکه دارای ویژگیهای مثبت زیادی هستند، اما یک مشکل مهم دارند و این مشکل شوره زدن آنها است.

Th᠎is post has been wri᠎tten  with GSA Content Gen᠎er ator  DEMO᠎.

همچنین ورقهای گالوانیزه برای ساخت سیلوها و انبارهای مواد غذایی نیز کاربرد دارند. ورق گالوانیزه بسته به نوع فولاد زیرین، مقاومت مکانیکی متفاوتی دارد که آن را برای استفاده در ساخت و ساز و صنعت مناسب میکند. عموما ورق گالوانیزه به صورت رول شده و با تسمههای فولادی بسته بندی میشوند. عموما قیمت ورقهای گالوانیزه بر اساس وزن آنها تعیین میشود، در نتیجه محاسبه وزن ورقهای گالوانیزه از اهمیت بالایی برخوردار است. ورق شیروانی در ابعاد مختلفی تولید میشود، به این صورت که عرض ورقها معمولاً در حدود 1000 تا 1500 میلیمتر است و ضخامت آنها بین 0/3 تا 1/2 میلیمتر متغیر است. با ضخامت های مختلف و عرض های 100 و 125 سانتی متر. با توجه به محاسبه وزن هر متر مربع ورق گالوانیزه، قیمت هر متر آن را با تقسیم قیمت کیلوگرمی بر وزن هر متر مربع، محاسبه میکنیم. اما درباره شوره زدن ورق گالوانیزه، اولا لازم به ذکر است که شوره زدن این ورقهای فولادی بسیار محتمل است و باید تا جایی که امکان دارد از وقوع آن جلوگیری کنیم. همانطور که فهمیدیم ورق گالوانیزه از پرکاربردترین ورقهای فولادی بوده که این موضوع به خاطر مقاومت بسیار بالای آن در مقابل فرسودگی است.

برای تشخیص ورق گالوانیزه با کیفیت به خاطر داشته باشید که لکه خاصی رو ورق مشاهده نکنید. چسبندگی پوشش روی به ورق فولادی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی کیفیت ورق گالوانیزه میباشد. علاوه بر آن قیمت فلز روی مورد استفاده در فرآیند گالوانیزاسیون نیز، بر قیمت عرضه این ورق ها تاثیرگذار است. منظم بودن گلهای پوشش، یکنواختی ضخامت پوشش در عرض و در طول ورق و حتی در دو طرف ورق در کیفیت پوشش ورق تاثیرگذار است. عیوب سطحی پوشش نیز معیار دیگری برای تشخیص کیفیت ورق گالوانیزه میباشد. از طرفی اگر اسید از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، نمیتواند شوره را حذف کند. ورق فولادی از مهم ترین انواع ورق فلزی مورد استفاده در صنعت و ساختمان و از کربن بیشتری برخوردار است. تاثیر دارد. استفاده از ورق گالوانیزه در صنایعی مانند ساختمان سازی که بیشترین تماس را با رطوبت و تغییرات آب و هوایی دارند، بسیار ضروری است. از ورق گالوانیزه در حوزه ساختمان سازی و برای تولید ساندویچ پانلها استفاده میشود. در این روش از محلولهای اسیدی برای برطرف کردن شوره ورقهای گالوانیزه استفاده میشود. همچنین زمان نگهداری ورقهای گالوانیزه در انبار نیز اهمیت بالایی دارد. بنابراین میتوان ورق را در مدت زمان بیشتری در انبارها نگهداری کرد.

ذکر این نکته لازم است که هر چقدر شورههای موجود بر روی ورق گالوانیزه از تراکم و سختی بیشتری برخوردار باشند، حذف آنها سختتر است. در روش شیمیایی، نوع و غلظت اسید استفاده شده از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورتی که در انتخاب آن دقت نشود، ممکن است آسیب شدیدی به ورق وارد شود. از زهکشی مطلوبی برخوردار باشند. است، به عنوان مثال قیمت ورق گالوانیزه با ضخامت و ابعاد بزرگتر بیشتر از ورق گالوانیزه با ضخامت و ابعاد کوچکتر است، حال اگر وزن هر کیلوگرم ورق گالوانیزه را داشته باشید می توانید قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه را به دست آورید. مثلا ورقی که فاقد چروک، موج در لبه و یا تلرانسهای مختلف ابعادی شامل ضخامت و عرض باشد و یا فاقد عیوبی چون انحنا شمشیری ورق باشد، مرغوبتر خواهد بود. به ورقی از جنس فولاد که با آلیاژهایی چون روی پوشش داده میشود تا بتوان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد ورق گالوانیزه گفته می شود.

در گالوانیزاسیون، یک لایه از "فلز روی" باعث محافظت از فلز مادر در برابر خوردگی میشود. قیمت مناسب و برخورداری از تنوع بالا در گرید باعث می شود این محصولات در تمام جنبه های صنعتی و ساختمانی حرفی برای گفتن داشته باشند. این روش نسبتا متداول تر است و تقریبا تمام قسمت های ورق را در بر می گیرد. شرط بعدی خوب بودن پوشش، یکنواختی آن در تمام نقاط و سطح ورق گالوانیزه از هر لحاظ میباشد. همچنین قیمت این ورقها در بازار نیز طوری است که استفاده از آنها در صنایع مختلف به ویژه صنعت ساختمان، خودروسازی و تولید لوازم خانگی توجیه پذیر میباشد. این ورق ها به دلیل مقاومت زیاد در برابر خوردگی و کاربردهای گوناگون در صنعت و ساختمان، جزء پرفروشترین و مورد توجهترین ابعاد هستند. درست است که این ورق ها با ابعاد مشخصی تولید می شوند اما برش زدن آن ها مناسب با خواست و نیاز مشتری هم ممکن است. Article has  be᠎en created  with G SA Conte nt Gene᠎ra to r DE MO !منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن